Omgående levering

Maxus e-Deliver 9

Omgående levering
Elektrisk

Beskrivelse af Maxus e-Deliver 9

Stor plads til last og god komfort for chaufføren – dette er blandt de store styrker i den elektriske Maxus e-Deliver 9.

e-Deliver 9 imponerer selv den mest kritiske chauffør med sin gennemtænkte ergonomi, god komfort og høj kvalitetsudførelse. Når man kører rundt i en Maxus e-Deliver 9, får man følelsen af at sidde i en moderne personbil, og ikke i en varebil.

Maxus e-Deliver 9 er også ekstremt praktisk og tilbyder den plads du forventer af en varebil. Du kan få bilen med et varerum på 9,7m³ eller 11 m³ og med en maksimal lastekapacitet på optil 1200 kg. Udover bagdørene på bilen, kan du også laste varer gennem højre skydedør og med mulighed for at tilkøbe en venstre skydedør.

e-Deliver 9 har en rækkevidde på optil 296 km* (WLTP).

Hos Arval er det vigtigt for os, at vores løsninger giver dig fleksibilitet, pålidelighed og at vi kan hjælpe dig med, at holde omkostningerne under kontrol. Vi tilbyder operationel leasing, det giver vores kundekreds bestående af små-, mellemstore- og større internationale virksomheder skræddersyede erhvervsleasing, som giver dem klare fordele for deres mobilitet og flådestrategi. Operationel erhvervsleasing hos Arval betyder at alt er inklusiv, herunder vedligeholdelse. Arval påtager sig også alle de risici, der er forbundet med flådestyringen.

  • Standarder
    CO2 (g / km) 0
    Number seats 2
    Energitype Elektrisk
    Transmission Automatisk

Offer Type (field_offer_type)
  • Special indretning

    Jeg tog kontakt til Arval da vi skulle bruge en varevogn mere til firmaet. De havde en løsning hvor jeg kunne få den indrettet efter behov. Alt gik som Martin sagde, og jeg er top glad for løsningen.
    Steffen
  • Alt samlet ét sted

    Jeg havde ikke den store erfaring med leasing da jeg kontaktede Arval første gang - de formåede herefter at guide mig igennem leasing vs køb. Jeg har valgt Arval da de altid er hjælpsomme, og jeg har samlet alt økonomi samlet ét sted. De tager sig simpelthen af alt, service, vedligeholdelse og selv dækskifte. Det er let og bekvemt! Jeg anbefaler Arval til alle som vil lease.
    Jesper